חיסון כלבת לכלב – כל מה שצריך דעת

October 8, 2018

במאמר הבא ניתן לכם סקירה קצרה עבור כל מה שעליכם לדעת לגבי חיסון כלבת לכלב ומהם דרישות החוק.

 

 

כלבת היא אחת מהמחלות המסוכנות ביותר עבור כל חיית מחמד, ולכן חשוב מאוד לחסן את הכלב מבעוד מועד על מנת למנוע את הופעת המחלה. מדובר במחלה ויראלית קטלנית אשר אין לה תרופה, ומרגע שהכלב נדבק במחלה הוא סובל ייסורים רבים. המחלה עצמה עוברת באמצעות רוק, וכלבים רבים נדבקים במחלה על ידי נשיכת בעל חיים אחר. למרות שמה של המחלה, המחלה איננה נמצאת רק אצל כלבים והיא יכולה להגיע או להדביק כל בעל חיים ואפילו בני אדם. מחלת הכלבת נפוצה כיום בכל רחבי העולם ולא רק במדינת ישראל, ורק שלושה מדינות הצליחו להיפטר מהמחלה במחוזותיהם: בריטניה, אוסטרליה וניו זילנד.

 

חיסון כלבת לכלב הינו חשוב מאוד ולכן עליכם להקפיד כי הכלב שלכם חוסן בחיסון זה. את החיסון ניתן לקבל דרך משרדי הרשות המקומית או בכל מרפאה וטרינרית שבה הכלב שלכם מטופל. החיסון עצמו יוצר בגופו של הכלב נוגדנים למחלה, וכך בעצם הוא מונע ממנו להידבק במחלה בעתיד. כלבת היא מחלה שיכולה לתקוף כל בעל חיים אחר, ולא רק כלבים ולכן חשוב מאוד לחסן כל בעל חיים בחיסון הזה.

 

 

מהי העלות של חיסון כלבת לכלב או לכל בעל חיים אחר?

העלות של חיסון כלבת חיסון משתנה בהתאם למקום שבו תצטרכו לבצע את החיסון. החיסון עצמו מתבצע אחת לשנה, והעלות הממוצעת של חיסון כזה נעה בין 80-150 ₪ לחיסון. באפשרותכם להשוואת מחירים בכל מרכז וטרינרי הנמצא בסמוך לעיר המגורים שלכם, וכך תוכלו לקבל את המחיר האטרקטיבי ביותר לחיסון. אך חשוב להבין כי מדובר באחד מהחיסונים החשובים ביותר לכלב או לחיית המחמד שלכם, ואסור לוותר עליו בשום פנים ואופן. העלות של חיסון הכלבת משולבת ביחד עם אגרת הרישוי השנתית על החזקת הכלב, דבר זה נועד להבטיח כי כל בעל כלב יבצע את החיסון וישלם אותו.

 

מתי צריך לחסן את הכלב בחיסון נגד כלבת?

החוק במדינת ישראל ספציפי מאוד בכל הקשור אל המועד שבו הכלב שלכם צריך לקבל את חיסון הכלב. על פי החוק נקבע כי כל כלב עד גיל שלושה חודשים צריך לעבור חיסון נגד כלבת. על החיסון יש לחזור אחת לשנה במועדים קבועים, כל זאת על מנת להבטיח כי הכלב שלכם לא יידבק במחלה הקטלנית הזאת.

 

אגרת כלבת ברשות המקומית – מה זה?

אגרת הכלבת נועדה על מנת להסדיר את כל נושא חיסוני הכלבת בכלב או בחיית המחמד שלכם. האגרה הגיעה כחלק מהחלטת כנסת ישראל למנוע מצב שבו כלבים או כל סוג אחר של חיית מחמד אינו מתחסן כנגד המחלה. האגרה מגיעה בדואר אחת לשנה ובה תשלום הכולל בתוכו את תשלום האגרה השנתית על החזקת כלב, ובנוסף בתוך התשלום מתווסף גם התשלום השנתי על חיסון הכלבת. זאת על מנת למנוע מצב שבו אזרחים המחזיקים בכלבים לא יחסנו אותם כנגד המחלה שיכולה להיות קטלנית מאוד במידה ונדבקים בה.

 

גידול כלב זוהי משימה לא פשוטה, אך במקביל אתם זוכים לחיית מחמד נאמנה וידידותית במיוחד. לכן כל בעל כלב חייב לרכוש ביטוח לכלב על מנת למנוע בירוקרטיה מיותרת כאשר הכלב יפצע או יחלה. כך אתם תוכלו להיות עם ראש שקט ולדעת כי יש מי שיטפל בחיה הנאמנה שלכם בכל מצב שלא יבוא. בדיוק כמו שלכם יש ביטוח המבטח אתכם בפני נזקים כאלה ואחרים, כך גם לכלב שלכם חייב להיות ביטוח על מנת שיגן ויאפשר לו לקבל את הטיפול ההולם ביותר.

שתפו בפייסבוק
Please reload

dog-insurance-price.jpg
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • עמוד הפייסבוק של המרכז הישראלי לביט
  • עמוד היוטיוב של המרכז הישראלי לביטוח

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לביטוח חיות  מחמד | ארלוזורוב 132, תל אביב - יפו 6209817