כלבים וילדים – טיפים לגידול כלבים, ילדים ותינוקות

August 31, 2018

כלבים וילדים הם שילוב מתוק מאין כמוהו, אך למי שעדיין לא התנסה בכך, זה עלול להיות גם מעט מלחיץ, כך שבסופו של דבר עלולות לעלות לא מעט דאגות לגבי מחלות, אלרגיות, התנהגות תוקפנית של הכלב, איך יסתדרו שני ה"תינוקות" של הבית ועוד. במאמר הבא ניתן לכם מספר טיפים איך אפשר לגדל כלבים בבית עם ילדים ובצורה הטובה ביותר:

 

החדשות שבפינו הן טובות – אין לכם ממה לחשוש. ברוב המקרים הכנסת כלב לבית עם ילדים או הכנסת תינוק חדש לבית עם כלב עוברים "חלק" ללא שום תקלות. ישנן הכנות מקדימות שכדאי שייעשו, ותמיד כדאי לשים לב להתנהלות בבית, בטח ובטח בימים ובשבועות הראשונים, אך הכלב הוא ללא ספק ידידו הטוב של האדם, בכל הגילאים.

לעומת שנים עברו, שבהן אפילו רופאים המליצו על הפרדה בין ילדים לבין כלבים מחשש לפיתוח אלרגיות, אסטמה ועוד, כיום מחקרים מוכיחים שילדים הגדלים עם כלבים הם ילדים בריאים יותר, אשר נוטים פחות לפתח אסטמה ואלרגיות ואפילו מחלות באופן כללי. מעבר ליתרונות הבריאותיים, גידול כלב מלמד ילדים מהי אחריות ומפתח אצלם את החמלה כלפי בעלי החיים. גם הכלב מרוויח ומקבל פרטנר נפלא למשחקים שמרעיף עליו אהבה.

 

איך להכין את הכלב להגעת תינוק חדש הביתה

 

כשמדובר בכלב שהוא בן בית שאליו עומד להצטרף תינוק רך, הדאגות כפולות ומכופלות, במיוחד כאשר מדובר בתינוק ראשון. גם אם הכלב נוח וידידותי ואין כל חשש מפני התנהגות תוקפנית כלפי בן המשפחה החדש, ואפילו שבאופן כללי ידוע שכלבים נוטים להתייחס לתינוקות חדשים כאל גורים בלהקה, ולפתח רצון להגן ולשמור עליהם, עדיין כדאי לעשות הכנות מסוימות מראש.

בחודשיים הראשונים שלאחר הלידה יש לצמצם את הקרבה בין כלבים לבין תינוקות, עד להתחזקות המערכת החיסונית של התינוק. יש לשים לב שהקרבה ביניהם נעשית בצורה מדודה ושהכלב אינו מלקק את התינוק, אך לרחרח אותו הוא יכול.

ישנם וטרינרים הממליצים כי ברגע שנולד התינוק אך לפני הגעתו הביתה, להביא לכלב בגדים שלבש על מנת שיתרגל לריח שלו. יש כאלו שמציעים גם להשתמש בבובת תינוק לפני הלידה על מנת לדמות התנהגות דומה לזו שתהיה בבית עם הגעת התינוק, ולהרגיל את הכלב לנוכחות מסוג זה.

איך להכין את הבית להגעת כלב

 

 

אם מדובר במשפחה עם ילדים קטנים, וכלב חדש מצטרף אליה, יש לשים לב שההתרגשות ושהכוונות הטובות של הילדים אינן מבהילות את הכלב ואינן מייצרות אצלו התנהגות תוקפנית. יש ללמד את הילדים להיות עדינים עם הכלב ולכבד את הטריטוריה שלו, לתת לו להתקרב אליהם ורק אז ללטף.

ברוב המקרים, מהר מאוד יבינו כלבים וילדים זה את גבולותיו של זה ויהפכו לחברים הטובים ביותר אחד של השני. בשבועות הראשונים, עד שהם לומדים להכיר ולהסתגל זה לזה, כדאי להשגיח יותר ולשים לב שאף אחד מהם אינו מפרש לא נכון את ההתלהבות או את ההתנהגות הכללית של השני.

דאגה לבריאות הכלב

 

אנו מבמרכז לביטוח חיות מחמד מאמינים שהכלב הוא בן משפחה לכל דבר. בכדי להבטיח את בריאותו לשנים רבות, אנו ממליצים על מספר פתרונות לביטוח כלבים. אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה.

טיפים חשובים ויומיומיים לגידול הכלב והחתול

שתפו בפייסבוק
Please reload

dog-insurance-price.jpg
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • עמוד הפייסבוק של המרכז הישראלי לביט
  • עמוד היוטיוב של המרכז הישראלי לביטוח

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לביטוח חיות  מחמד | ארלוזורוב 132, תל אביב - יפו 6209817