כלבים היפואלרגניים – מה צריך לדעת

June 14, 2018

במאמר הבא תוכלו ללמוד מה זה כלבים היפואלרגניים, מה צריך להכיר בהם ומדוע אנשים בכלל אלרגיים לחלק מהכלבים:

 

הכלב הוא ידידם הטוב ביותר של רבים, והוא ממלא את חייהם באושר ובאהבה שאינה תלויה בדבר. אבל רבים אחרים, על אף אהבה גדולה לכלבים ורצון עז לאמץ כלב בעצמם, נאלצים לוותר בשל היותם אלרגיים לכלבים. אם גם אתם סובלים מאלרגיה לכלבים, תשמחו לדעת שישנם לא מעט גזעי כלבים הנקראים כלבים היפואלרגניים, שבסביבתם אתם יכולים לשהות זמן רב בלי שיתעוררו התגובות האלרגיות שאתם כל כך מכירים.

 

מה זה אלרגיה לכלבים?

באופן כללי, כלבים משחררים לאוויר אלרגנים, וכאשר אלו באים במגע עם מערכת הנשימה של אדם אלרגי, מתעוררת אצלו תגובה אלרגית. האלרגנים נמצאים ברוק ובשתן של הכלבים ובקשקשים שעל עורם כך שפרווה שנושרת משחררת אותם אל האוויר, מה שגרם בעבר לסברה שמקור האלרגנים בפרווה עצמה.

 

גזעי כלבים הנחשבים היפואלרגניים הם גזעים שמייצרים את אותם קשקשים בכמות כל כך קטנה, עד שכמעט ולא מיוצרת תגובה אלרגית כתוצאה ממפגש איתם. הדבר כמובן משתנה בין אדם לאדם, ומול כל גזע כלבים היפואלרגני ספציפי תיתכן תגובה שונה, אך ניתן להתאים את גזע הכלבים המתאים ביותר, שיעורר את התגובה האלרגית המינורית ביותר.

גזעי כלבים היפואלרגניים

הגזעים הנחשבים כגזעי כלבים היפואלרגניים הם בדרך כלל גזעים של כלבים קטנים יחסית, אשר משירים מעט פרווה. מבין גזעים אלו תוכלו לברר איזה גזע הוא המתאים לכם ביותר:

 

כלבים היפואלרגניים

 

 

 

 

  • פודל – זן הכלבים המוכר, כלב ידידותי, חכם וקל לאילוף.

  • שנאוצר – גזע של כלבים רגועים וחברותיים, הנחלק לשלושה סוגים – שנאוצר ננסי, שנאוצר ענק ושנאוצר רגיל.

  • שיצו – כלבים קטנים, אנרגטיים ומעט עקשנים, גזע שנוצר מתוך הכלאה בין לאסה אפסו לבין פקינז.

  • מלטזי – כלב חכם ועדין בעל פרווה ארוכה ומרשימה שכמעט ואינה נושרת.

  • בישון פריזה – גזע כלבים שפירוש שמו בצרפתית הוא קטן ופלומתי. אנרגטי מאוד, בעל פרווה קצרה ומסולסלת שאינה נושרת.

בין גזעי הכלבים הנחשבים כלבים היפואלרגניים ישנם גזעים נוספים כמו זנים שונים של טריירים ועוד, כאשר כאמור, אין גזע שחף מייצור תגובות אלרגיות לכל אדם באשר הוא, אלא כל אחד מגיב אחרת לכל גזע כלבים.

ובכל זאת, ישנן מספר תכונות שיכולות להעיד על כלבים שסביר להניח שיהיו יותר 'היפואלרגניים', ויעוררו פחות תגובות אלרגיות. תכונות אלו יהיו למשל, כפי שכבר ציינו, פרווה שאינה נשירה, או שנשירה ברמה נמוכה. כלבים קטנים, גם בשל גודלם וגם בשל ייצור כמות קטנה יותר של שתן, יהיו פחות היפואלרגניים, וגם כלבים רגועים יחסית, שלא נובחים הרבה, כיוון שגם בנביחות משתחררים אלרגנים .

מעבר לתכונות אלו, אתם, כבעלי הכלבים, יכולים להקפיד על מספר פעולות שיאפשרו לכם לסבול פחות מאלרגיות, לא משנה באיזה גזע כלבים בחרתם. אם תקפידו על רחיצת הכלבים ועל טיפוח וסירוק של הפרווה שלהם, תקטינו את כמות האלרגנים שישתחררו מהם ותיהנו מאוויר נקי יותר ומשגרה נטולת תגובות אלרגיות.

 

 

טיפים חשובים ויומיומיים לגידול הכלב והחתול

שתפו בפייסבוק
Please reload

dog-insurance-price.jpg
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • עמוד הפייסבוק של המרכז הישראלי לביט
  • עמוד היוטיוב של המרכז הישראלי לביטוח

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לביטוח חיות  מחמד | ארלוזורוב 132, תל אביב - יפו 6209817