כל מה שצריך לדעת שמאמצים חתול חדש למשפחה

December 17, 2016

 

 

בחרתם לאמץ חתול חדש? כמו בכל מקרה של התרחבות המשפחה (כן, חיית מחמד היא בת משפחה לכל דבר), יש מספר דברים שכדאי לכם לדעת. על כך – במדריך הקצר שלפניכם.

 

מה הדבר הראשון אותו יש לעשות?

בראש ובראשונה יש לקחת את החתול לווטרינר שיבדוק אותו פיזית ויקבע אם הוא בריא או שמא הוא סובל מאי אילו מחלות, ולקבל ייעוץ מתאים באשר לטיפול בחתול.

 

מה נותנים לחתול לאכול?

 

אם מדובר בגור, יש להאכילו מבקבוק בתקופה הראשונית, האורכת כחודש. את החתול יש להאכיל כל שעתיים, ממש בדומה לתינוק, ורצוי לרכוש תחליף חלב בחנות לחיות מחמד. עם תום תקופה זו, יש להגיש לחתול אוכל מוצק המיועד במיוחד לגורים. כאשר הוא מגיע לגיל חצי שנה, הוא כבר בוגר דיו לאכול אוכל של גדולים. בשום פנים ואופן אין להאכיל את החתול בעצמות – הן מסוכנות, חדות ועלולות לנקב את הושט שלו או לגרום לחנק. דבר חשוב נוסף שאין לשכוח הוא ארגז חול בו יעשה את צרכיו. יש לנקות את הארגז מדי יום, ורצוי שלא רחוק ממנו יהיו ממוקמות קערת המים וקערת האוכל.

 

מתי ניתן לעקר או לסרס חתול?

 

אם אינכם מעוניינים או יכולים לטפל בצבא של גורים, ניתן לסרס או לעקר את החתול כאשר הוא מגיע לגיל חצי שנה.

 

מה באשר לחיסונים?

 

בשנתו הראשונה יקבל החתול חיסון משולש וחיסון כנגד כלבת. אלה הם חיסונים אותם יקבל החתול לאורך כל שנות חייו. בנוסף, מומלץ לתת לו חיסון נגד תולעים.

 

עוד דברים שיש לדעת

 

מעת שמלאו לחתול שלושה חודשים, יש לרכוש בעבורו חומר נגד פרעושים. אפשר גם לפנק אותו  בצעצועים שונים, כמו כדורים. מכיוון שחתולים מטפסים לכל מקום, חשוב להגיף חלונות ותריסים ולסגור אפילו מכשירי חשמל כמו מכונת כביסה – גם לשם החתול עלול להגיע, ואין צורך להסביר מדוע המצב הזה עלול לסכן אותו. לבסוף, לא פחות חשוב – העניקו לו אהבה ותשומת לב, והוא יוקיר לכם תודה בגרגורים.

 

 

אם יש לך שאלות

כמובן שאנו פה בשבילך

 

 

המרכז הישראלי לביטוח חיות המחמד.

 

 

טיפים חשובים ויומיומיים לגידול הכלב והחתול

שתפו בפייסבוק
Please reload

dog-insurance-price.jpg
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • עמוד הפייסבוק של המרכז הישראלי לביט
  • עמוד היוטיוב של המרכז הישראלי לביטוח

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לביטוח חיות  מחמד | ארלוזורוב 132, תל אביב - יפו 6209817