נשיכת כלב

December 17, 2016

נשיכת כלב, לצערנו זה גם קורה לפעמים

 

 

במדינת ישראל ננשכים מדי שנה בסביבות 20,000 בני אדם על ידי כלבים. האחריות חלה תמיד על בעלי הכלב, והם עלולים למצוא את עצמם בצרה צרורה. מן הסיבה הזו, לבעלי כלבים מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח צד ג'.

 

מה קורה כאשר כלבכם האהוב נשך מישהו?

 

להינשך על ידי כלב זו חוויה מאוד מפוקפקת, ולא רק זאת: נשיכה עלולה לגרום לננשך נזק רב, במיוחד אם מדובר בכלבים הנחשבים לתוקפניים, כמו פיטבול, אמסטף או רוטוויילר. מן הסתם, אותו אדם שננשך יגיש תביעת נזיקין כנגד בעליו של הכלב.

 

מדוע כדאי לרכוש פוליסת ביטוח צד ג'?

 

פוליסה זו מבטחת מפני נשיכות, וכאשר בעל הכלב יעמוד בפני תביעה, הוא ישלם רק דמי השתתפות עצמית. בעלי כלבים להם אין פוליסת ביטוח צד ג' עלולים להיתבע בסכומים בהם יהיה להם קשה מאוד לעמוד, המסתכמים במאות אלפי שקלים ואף למעלה מזה. עם זאת, חשוב לדעת שאם כלבכם שייך לאחד הגזעים הפחות תוקפניים, עלות הפוליסה תהיה נמוכה יותר.

 

נשיכות כלבים – זה עלול לקרות לכל אחד

 

לפני שנים, ננשכה קטינה באחד המושבים בארץ. נגרמו לה הן נזקים פיזיים והן נזקים נפשיים בשל הטראומה הקשה אותה חוותה. גם האם נכחה באירוע והייתה עדה לזוועה. הוגשה תביעה בשם שתיהן, ובעל הכלב טען בפני השופט כי הקטינה התגרתה בכלב עוד טרם הנשיכה, אולם השופט פסל זאת מכל וכל. בית המשפט העדיף להתייחס לדעתו של מומחה אשר קבע כי הקטינה סובלת מנכות עקב הצלקת אשר נגרמה לה. בסופו של דבר, בעל הכלב נאלץ לשלם סכום הקרוב ל-200,000 ש"ח בשל הכאבים והסבל שהיו מנת חלקה של הקטינה. הסכום כלל פיצוי בעבור הוצאות רפואיות, פיצוי בעבור הפסד השתכרות עתידי, וגם האם פוצתה כספית מכיוון שנגרמה לה נכות נפשית.

 

בעלי כלבים – הימנעו מעגמת נפש ואל תאמרו "לי זה לא יקרה". פוליסת ביטוח צד ג' היא תעודת הביטוח שלכם במקרים מעין אלה.

 

 

 

טיפים חשובים ויומיומיים לגידול הכלב והחתול

שתפו בפייסבוק
Please reload

dog-insurance-price.jpg
עקבו אחרינו
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • עמוד הפייסבוק של המרכז הישראלי לביט
  • עמוד היוטיוב של המרכז הישראלי לביטוח

כל הזכויות שמורות למרכז הישראלי לביטוח חיות  מחמד | ארלוזורוב 132, תל אביב - יפו 6209817